^ Do góry

Najbliższe imprezy

  •  

     

Wyszukiwanie

Imprezy

logo36rm

Rallye Stettiner Haff

Licznik odwiedzin

Ilość odsłon572882

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

1 KJS Jeździć Bezpiecznie - Relacja

 

logo fundacjaLogo-PantoneYellowC

FUNDACJA BAJA POLAND

Członek Rzeczywisty PZM

 WWW.BAJAPOLAND.EU

 

 

 

1 KJS – JEŹDZIĆ BEZPIECZNIE ZAKOŃCZONY SUKCESEM.

 

Fundacja Baja Poland we współpracy ze Stowarzyszeniem Auto Klub Szczecin zorganizowała w ostatnią niedzielę konkurs jazdy samochodowej dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. Na starcie stanęło ponad dwudziestu zawodników, co można uznać za wielki sukces przy tak niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Była to reaktywacja dobrze znanych imprez w Szczecinie, organizowanych przez Mariusza Podkalickiego, czterokrotnego Mistrza Polski w Wyścigach Samochodowych. Za prawidłowy przebieg imprezy, pozyskanie partnerów oraz próby sportowe odpowiadają profesjonaliści, ludzie związani ze sportem od wielu lat oraz Wojewódzka Komenda Policji, która zabezpieczyła odcinki. To dowód na to, że projekt będzie realizowany przez osoby, których celem jest Wasza satysfakcja i rosnąca frekwencja.

 W roku 2016 planowany jest cały cykl imprez sportowo – szkoleniowych (około 10), których celem jest popularyzacja sportów motorowych, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz wyłonienie najlepszych zawodników w naszym regionie.

 W chwili obecnej Fundacja Baja Poland - w oparciu o doświadczenie z niedzieli - przygotowuje kolejną rundę, która odbędzie się 10 stycznia w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Potencjał imprezy jest duży, co potwierdza frekwencja i wsparcie tak wielkiego partnera jakim jest PENRITE oraz TENZI. Mamy nadzieję, że to zaufanie, którym zostali obdarzeni organizatorzy przyniesie jeszcze większe korzyści dla uczestników na kolejnych rundach. Jednym z głównych założeń organizatora jest rozdanie jak największej ilości nagród, aby "zmotywować" zawodników do rozwoju ich pasji.

 

Wypowiedzi zawodników:

 

Łukasz Zbrzeźny – Zwycięzca  1 KJS'u – Jeździć Bezpiecznie

 Organizator stanął na wysokości zadania, dobrze ułożone trasy, sprawnie przeprowadzone próby, bardzo fajne nagrody. Sama impreza była skierowana dla bardziej początkujących kierowców, ale dzięki temu jak ułożone były próby nawet bardziej zaawansowani kierowcy byli w stanie dobrze się bawić. Chciałbym też zauważyć, jak dużo było nowych twarzy i debiutantów, ogólnie dobra frekwencja mimo złej pogody. Odcinki były wymagające technicznie ale nietrudne w zapamiętaniu. Bardzo spodobał mi się szybki slalom na PS1, można było na nim poćwiczyć przenoszenie dociążenia auta z jednej na drugą stronę oraz ratowanie się w momencie gdy zrobi się to źle. Ciekawe też było odhamowanie z prędkości do szykany na PS2, zwłaszcza w deszczu. Pogoda umożliwiła sprawdzenie siebie i auta w trudnych warunkach, nawierzchnia pozwalała na poćwiczenie panowania nad samochodem przy bardzo ograniczonej przyczepności, w jednym miejscu nawet można było na własnej skórze poczuć jak głęboka kałuża potrafi "pociągnąć" samochód. Dzięki pogodzie mniej agresywny styl jazdy dawał najlepsze wyniki.”

 

Paweł Wesołek – 2 Miejsce w Klaysfikacji Generalnej

 „Z mieszanymi odczuciami wybierałem się na zwięczający sezon 2015 kjs organizowany przez fundację Baja Poland i Auto Klub Szczecin. Po wielomiesięcznej przerwie w organizowaniu imprez w Szczecinie można było spodziewać się wielu błędów i niedopatrzeń ze strony organizatorów. Na szczęście rzeczywistość zweryfikowała obawy większości zawodników a doświadczenie osób organizujących powaliło na kolana. Impreza okazała się doskonale przygotowana pod wzgledem sportowym i technicznym. Organizator zapewnił wsparcie policji, która udzielała porad prawnych a także doswiadczonych kierowców z Akademii Bezpiecznej Jazdy - ABJ Podkalicki. Kjs udało mi się zakończyć na pierwszym miejscu w klasie 2 i 2 miejscu w klasyfikacji generalnej. Ostrożna jazda na wymagających próbach pozwoliła na pokonanie wielu doświadczonych i utalentowanych kierowców. Organizator przygotował wyjątkowe nagrody w postaci voucherów od firmy Penrite dla 15 pierwszych zawodnikow, a także profesjonalne kosmetyki samochodowe od firmy Tenzi. Generalnie wielkie podziękowania dla organizatorów i sędziów a także dla konkurentów.”

 

Marcin Sozan – 3 Miejsce w Klaysyfikacji Generalnej

 „Udało się zdobyć 3 miejsce w Klasyfikacji Generalnej w 1 KJS - Jeździć Bezpiecznie! Mimo niesprzyjającej aury imprezę oceniam jako bardzo udaną. KJS składał się z dwóch prób przejeżdżanych 3 krotnie czyli łącznie 6 przejazdów. Próby były zlokalizowane na parkingach DOL (Drogowy odcinek lotniskowy) drogi wojewódzkiej nr 142. Nawierzchnią był równy asfalt – nie było wiec ryzyka uszkodzenia pojazdu. Opady deszczu powodowały że z każdym kolejnym przejazdem było coraz bardziej ślisko, dzięki temu rywalizacją była bardziej interesująca. Duży plus dla organizatorów za bardzo dobrą organizację i cenne nagrody dla najlepszych 15 zawodników. Ja dostałem m.in. voucher na 200 zł do wykorzystania w sklepie motoryzacyjnym. Zachęcam wszystkich do brania udziału w tego typu imprezach gdyż poza świetną zabawą pozwalają one podnieść swoje umiejętności jako kierowcy. Uczą także pokory gdyż dopiero przy konfrontacji z innymi zawodnikami człowiek widzi swoje błędy i uświadamia sobie ile jeszcze musi się nauczyć żeby zostać dobrym kierowcą.”

 

 

 

fot. Patryk Leszczyski Pro Driving Team 1

fot. Patryk Leszczyski Pro Driving Team 2

fot. Patryk Leszczyski Pro Driving Team 4

fot. Patryk Leszczyski Pro Driving Team 5

fot. Patryk Leszczyski Pro Driving Team 6

fot. Patryk Leszczyski Pro Driving Team 7

 

fot. Patryk Leszczyński (Pro Driving Team)