^ Do góry

Najbliższe imprezy

  •  

     

Wyszukiwanie

Imprezy

logo36rm

Rallye Stettiner Haff

Licznik odwiedzin

Ilość odsłon572882

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

3 KJS - Bezpiecznie Jeździć

Logo-PantoneYellowClogo fundacja

FUNDACJA BAJA POLAND

Członek Rzeczywisty PZM

 WWW.BAJAPOLAND.EU

 

 kjs3

fot. ABJ Podkalicki 5fot. moto.stargard.pl-1

|

Jeździć Bezpiecznie! To pasja do bezpieczeństwa i motorsportu.

W nadchodzący weekend (7.2.2016) odbędzie się już trzecia edycja projektu „Jeździć Bezpiecznie” pod egidą Fundacji Baja Poland, Auto Klubu Szczecin, uprzejmości Inspekcji Transportu Drogowego i Gminie Police. Impreza nabrała tempa, pojawiają się nowi partnerzy, pomysły i przede wszystkim zaplecze, które rozwija projekt.

 Organizatorzy podczas trzeciej rundy przewidzieli 2 próby (3-krotnie jechane), które będzie charakteryzować technika i szybkość. Podczas 2 KJS'u powierzchnia była pokryta lodem, co sposowodowało, że prędkości nie było i wszystko było uzależnione od płynnej i technicznej jazdy. Czas na podniesienie adrenaliny, która spowoduje więcej błędów, ale też przyniesie więcej emocji za kierownicą. Projekt „Jeździć Bezpiecznie” to przede wszystkim profesjonalne szkolenie kierowców przez sport w warunkach ekstremalnych, rywalizacja na wysokim poziomie oraz zabawa dla każdego. Dodatkowo podczas 3 KJS'u uczestnicy będą mieć okazję do rozmów na temat prawa w ruchu drogowym z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

fot. ABJ Podkalicki 1fot. ABJ Podkalicki 2

 Patryk Leszczyński – Koordynator projektu „Jeździć Bezpiecznie”

 „To już trzecia edycja tego projektu! Pamiętam jak niedawno z Mariuszem Podkalickim zastanawialiśmy się, czy jesteśmy w stanie połączyć temat bezpieczeńśtwa i sportu na nowo w naszym regionie. Teraz mogę już śmiało powiedzieć, że tak. Nowi partnerzy i zaufanie, jakim obdarzyli nas uczstnicy i kibice pozwalają na rozwój i sukces tej imprezy. Chciałbym, aby za jakiś czas o Szczecinie mówiono, że tutaj jest gdzie pojeździć, są solidnie przygotowane próby i robią to ludzie z pasją do motorsportu. To nasz cel! Projekt „Jeździć Bezpiecznie” na dobrą sprawe rozpoczął się wiele lat temu. Akademia Bezpiecznej Jazdy Pro Driving Team to nic innego jak wiedza, która wychodzi z motorsportu na drogi publiczne. Konkursy tego typu czynią nas lepszymi kierowcami, ponieważ na przygotowanych odcinkach zawodnicy trenują różne sytuacje, które mogą wydarzyć się podczas normalnej jazdy. Współpraca z instytucjami państwowymi powoduje, że każdy z nas czuje tą odpowiedzialność. To tylko początek, ponieważ niebawem Rajd Magnolii, który łączymy z największą imprezą motoryzacyjną w Szczecinie, MOTOSHOW. Postaramy się, aby tego typu imprezy były wizytówką miasta, z którego pochodzi tak wielu wspaniałych zawodników.”

fot. ABJ Podkalicki 3fot. ABJ Podkalicki 4

Konkurs jazdy samochodem Jeździć Bezpiecznie rozpoczynamy w dniu 7.2.2016 roku o godzinie 10.00 na parkingu przy Inspekcji Transportu Drogowego w Lubieszynie.

Otwarcie listy zgłoszeń: 7.2.2016, godzina 9:00

Zamknięcie listy zgłoszeń i odprawa uczestników: 7.2.2016, godzina 10:00

Start pierwszej załogi: 7.2.2016, godzina 10:15

Rozdanie nagród: 7.2.2016, godzina 16:00

 

Wpisowe: 50 PLN.
Regulamin uzupełniający: Gnome-pdf
Regulamin Ramowy: Gnome-pdf

Lokalizacja - kliknij 

 

Dojazd do biura zawodów:

Lubieszyn-dojazd

Lubieszyn-dojazd na plac

 fot. Przemysa Budziak 1fot. Przemysaw Budziak